2010. április 20., kedd

Jön a Google „iPadja”?




Lapinformációk szerint az internet leghatalmasabb cége az új „táblapc” hullámból sem maradhat ki.








Az eddig elhangzott információk, még nem hivatalosak, de annyi biztos, hogy a gép nem a sokak által ismert és jobb választásnak tartott Chrome OS-t futattja majd, hanem Android-alapú lesz. Másrészt a készülék szintén az e-könyvek és az elektronikus magazinok zászlaja alatt indulna, mivel állítólag már folynak is a tárgyalások különböző kiadókkal az exkluzív, optimalizált tartalmakról.

Viszont Az már januárban felmerült pletykaszinten, hogy a Nexus One mintájára a HTC segítségével készül a Google tablet, a szakértők mostanra valószínűnek tartják, hogy az információ tényleg valós alapokon nyugszik - a Google rendelkezik annyi mobilizálható tőkével, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljon az Apple iPad által kirobbantott új divatra, és rendelkezésére állnak saját operációs rendszerei egy ilyen készülék kifejlesztése.

A kiszivárgott beszélgetésből az is kiderül, hogy Eric Schmidt tisztában van azzal, amit például az Apple marketing-gépezete megpróbál elbagatellizálni: nem az első tabletek lesznek igazán sikeresek és előremutatók, ezek csupán egy új trend elindítói, de nem zászlóvivői. A Google vezetője szerint az iPad első generációja sem igazán kiforrott konstrukció, sőt, valószínűleg saját modelljükből sem a legelső változat lesz az igazi. Az mindenesetre biztató, hogy Schmidt a jóval "megengedőbb" Android OS mellett olyan előremutató tulajdonságokról beszélt a Google tablettel kapcsolatban, mint a natív Flash támogatás, ami a nagy riválisból kimaradt - megfelelő mennyiségű felzúdulást keltve.




2010. április 19., hétfő

Jön a Mindentudás Egyeteme 2.0

A Mindentudás Egyeteme nagysikerű televízó- és előadás sorozata szeptembertől új formában elindul újra.

Az eredeti kiindulás szerint 16 tudományterületet fog bemutatni a 468 adásból álló műsor, amiket Magyarország kiemelkedő tudósai, valamint a program szakmai tanácsadóinak tagjai választanak ki.
"Az előadássorozat témái szorosan kapcsolódnak a világszínvonalú kutatási és technológiai-fejlesztési eredményekhez, és a bemutatandó eredmények közvetlen hatást gyakorolnak a társadalom tagjainak mindennapi életére is" - olvasható az Akadémia közleményében.
Az előzetes tervek szerint egy-egy témából 3 részből álló adás fog készülni, valamint egy- egy téma szakértői kerekasztal beszélgetésen vitatják meg a felmerült szakmai kérdéseket, aminek az eredményéről a közönség dokumentumfilmszerű műsorban tájékozódhat.

Véleményem szerint, a műsor újboli elindulása nagy sikerrel fog járni, hisz az eddigi adásait is nagyszámú közönség nézte.